Пам’ятник на місці відпочинку Петра І після Полтавської битви

На території колишньої фортеці (вулиця Пилипа Орлика) 1849 року спорудили  пам’ятник на місці відпочинку Петра І після Полтавської битви. Його звели на залишки коштів від будівництва кам’яного футляру над Спаською церквою за проєктом відомого російського архітектора і художника О.Брюллова. Деталі пам’ятника виготовили в Петербурзі в майстерні І.Гамбургера методом гальванопластики.

У 30-х роках ХХ століття пам’ятник розібрали, а в 1939 році до 230-річчя Полтавської битви повернули на попереднє місце, проте було  втрачено бронзову дошку з написом: «Споруджений 27 червня 1849 року за царювання Миколи І».

Пам’ятник являє собою пірамідальний обеліск, встановлений на гранітному ступінчастому п’єдесталі. Зверху піраміди лежать щит і меч, на щиті – шолом. Карниз п’єдесталу прикрашений чотирма мідними гірляндами з лаврового листя.  На пам’ятнику напис: «Петро І відпочивав тут після подвигів своїх 27 червня 1709 року». Нижче знаходиться  горельєфне зображення двоголового орла – символу Російської імперії, а під ним – горельєфне зображення лева, який відпочиває. Пам’ятник оточений низькою металевою огорожею зі стовпчиками у вигляді гармат, закопаних стволами в землю. Загальна висота пам’ятника 7,2 м.

peter_rest_3
IMG_20200418_144525_HDR
109